Porta Lingua – angielski online, czyli nowy kanał na YouTube

Nowy kanał na YouTube!

Pomysł na otworzenie kanału poświęconego nauce języka angielskiego pojawił się już jakiś czas temu, lecz dopiero teraz, w okresie wakacji, udało się znaleźć wystarczająco dużo czasu na zakup odpowiednich narzędzi oraz nagranie pierwszych materiałów. Serdecznie zachęcam do jego regularnego odwiedzania: nowe filmy będą pojawiać się kilka razy w miesiącu.

O czym będą materiały wideo?

Przede wszystkim będą to filmy podzielone na bloki tematyczne, które pozwolą osobom początkującym opanować szeroki zakres słownictwa i zwrotów niezbędnych do komunikowania się po angielsku w codziennych sytuacjach. Osoby, które opanowały już podstawy j. angielskiego znajdą tu treści, które pozwolą im skonsolidować zasób słów i struktur gramatycznych a także, co najważniejsze, nauczą się, jak wykorzystywać je w praktycznych sytuacjach. Filmy ze scenkami sytuacyjnymi, poza rozbudowanymi dialogami, zawierać będą również ćwiczenia pomagające utrwalić zdobytą wiedzę a także zadania dodatkowe, które będę sprawdzał po zamieszczeniu odpowiedzi w komentarzach pod filmami.

Na kanale znajdziecie również wskazówki dotyczące sprawdzonych metod uczenia się języka obcego, porady związane z wykorzystaniem angielskiego w pracy, czyli m. in. lekcje Business English. Nie braknie również wyjaśnienia gramatyki w prosty i intuicyjny sposób.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego online na tym kanale?

Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się już od 10 lat. Myślę, że wieloletnie doświadczanie w pracy z kursantami w różnym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania pozwoliło mi opracować ciekawe i przede wszystkim skuteczne metody nauki tego uniwersalnego języka.

W ostatnich latach skupiłem się przede wszystkim na zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez Skype. Ta forma nauki różni się znacznie od kursów grupowych, które prowadzę regularnie w wymiarze kilku godzin dziennie. Z jednej strony zauważyłem, jak ważna jest kreatywność i poznanie zainteresowań kursantów, bez których niełatwo jest przygotować angażujące zajęcia. Na szczęście kameralna atmosfera, jaką można cieszyć się łącząc się na zajęcia przez kamerkę, sprzyja prowadzeniu konwersacji na rozmaite tematy, w tym także te najprzyjemniejsze, jak właśnie kwestie związane z naszymi pasjami. Tego rodzaju podejście okazało się strzałem w dziesiątkę: słuchanie opowieści z podróży, czy opisów ulubionych filmów czy książek, a także wymiana myśli na ich temat, okazała się niezwykle przyjemna nie tylko dla uczniów, ale i dla mnie, jako lektora. To swobodne podejście pozwoliło też moim kursantom w przełamaniu bariery językowej i nabrania większej pewności siebie, co przełożyło się na szybsze postępy i większe zadowolenie z efektów lekcji.

Otwierając nowy kanał do nauki języka angielskiego, chciałbym dotrzeć do większej liczby osób i przekazać moje doświadczenia z nauczania w formie przystępnych lekcji wideo. Chciałbym, aby kontakt, jaki można nawiązać z widzami przez komentarze dotyczące zamieszczanych materiałów, pozwolił mi udoskonalić mój warsztat metodyczny. Mam nadzieję, że będzie to inspirujące przygoda nie tylko dla mnie, ale także i wszystkich tych, którzy chcą porozumiewać się w języku angielskim pewnie i skutecznie. Jeśli macie jakieś pomysły na filmy, np. nie do końca zrozumiane przez Was zagadnienia, będę wdzięczny za każdą wiadomość. Powodzenia w dalszym doskonaleniu języka!

Zapraszam do zapoznania się z kanałem:

https://www.youtube.com/@porta.lingua

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
YouTube
YouTube
fb-share-icon