O mnie

Dowiedz się więcej o tym, jak łączę swoją pasję z życiem zawodowym.

W miarę upływu kolejnych lat spędzonych na nauczaniu, pomimo powszechnego przekonania o wielu ciężkich aspektach związanych z zawodem nauczyciela, na szczęście przekonałem się, że widmo wypalenia zawodowego zupełnie mi nie grozi. Jestem przekonany, że przyczyniła się do tego swoboda, jaką daje mi prowadzenie własnej szkoły językowej. Wiedza metodyczna ze studiów też jest oczywiście nie do przecenienia, gdyż stworzyła solidne podstawy do wypracowania swojego własnego stylu prowadzenia zajęć i wykorzystaniu różnych metod i technik w odpowiednich proporcjach, tak aby dostosować zajęcia do indywidualnych predyspozycji moich kursantów. Radość z wykonywanej pracy wynika także z tego, że zawód nauczyciela zapewnia duże możliwości rozwoju, zwłaszcza w erze Internetu, gdy powstało tak wiele kursów doskonalących, organizowanych przez najlepsze brytyjskie i amerykańskie uczelnie.

Doświadczenie

Od wielu lat pracuję z różnymi grupami wiekowymi, począwszy od dzieci ze szkół podstawowych poprzez uczniów szkół średnich, na studentach kończąc. Pomagałem również dorosłym rozwinąć umiejętności swobodnej komunikacji w j. angielskim, potrzebnej w czasie wyjazdów zagranicznym oraz w środowisku zawodowym. Prowadziłem ponadto zajęcia z języka specjalistycznego dla przedstawicieli różnych zawodów, m. in. wojskowych, logistyków, kontrolerów lotów i księgowych. Ponadto zajmuję się wykonywaniem tłumaczeń w zakresie finansów, ekonomii, prawa oraz wybranych dziedzin technicznych.

Do moich największych sukcesów zawodowych zaliczam wysokie wyniki moich kursantów na konkursach i egzaminach oraz pokazanie im, że nauka języka może łączyć się z dobrą zabawą i otwiera niezliczone nowe możliwości. Opinie kursantów na temat prowadzonych przeze mnie zajęć można znaleźć w tym miejscu.

Trener języka angielskiego

Szybkie przejście do zastosowania języka w praktyce

Po opanowaniu niezbędnych podstaw w zakresie wymowy i odmiany podstawowych czasowników zachęcam uczniów do utrwalania nabytej wiedzy w dialogach i scenkach sytuacyjnych.

Indywidualne podejście

Doskonalę zdaję sobie sprawę, że każdy klient ma swoje własne cele, które chciałby osiągnąć w jak najszybszym czasie. Dlatego plan kursu ustalam dopiero po przeprowadzeniu pierwszych zajęć, ocenie poziomu językowego, uwzględniając także zainteresowania kursanta.

Materiały autentyczne

Jestem przekonany, że proces nauki języka nie może opierać się jedynie na uproszczonych tekstach i nagraniach, które można znaleźć w większości podręczników. Najlepszym wzorcem do rozbudowy swoich kompetencji językowych pozostają autentyczne materiały, w tym także filmy i nagrania, zaczerpnięte z prasy, mediów lub świata rozrywki.

Autentyczne materiały

Swobodna atmosfera

Bycie lektorem języka obcego to prawdziwa frajda. W końcu w jakiej innej pracy można poruszyć tak wiele inspirujących tematów i czerpać przyjemność z prowadzonych konwersacji. Jednym z kluczy do przełamania bariery językowej jest pozbycie się dyskomfortu i niepewności. Droga do tego prowadzi przez zmianę sposobu myślenia i obrania za cel dokończenia każdej wypowiedzi, bez skupiania się na perfekcji, bo ta będzie przybliżać się w miarę kolejnych zajęć. Dlatego staram się wprowadzać do każdej lekcji szczyptę humoru i sprawiać, by kursanci czuli się w pełni swobodnie.

Swobodna atmosfera

Solidny feedback i wskazówki do przygotowania się na kolejne lekcje

Każda lekcja kończy się podsumowaniem. Podczas zajęć wszelkie uwagi i nowe struktury gramatyczno-leksykalne zapisywane są pliku tekstowym, który przesyłam klientowi po zajęciach i który stanowi podstawę do samodzielnego utrwalania materiału i przygotowania do kolejnych zajęć.