Lekcje angielskiego w formie zdalnej stały się już całkiem powszechne, zarówno w szkołach państwowych jak i prywatnych. Konieczność przejścia na zajęcia online uświadomiła także liczne korzyści, jakie przynoszą one lektorowi oraz słuchaczom. Uczestnictwo w tego rodzaju lekcjach obaliło dość szeroko rozpowszechniony mit o tym, jakoby ta forma nauki nie umożliwiała uczniom wejście w bezpośrednią interakcję z lektorem.

Lekcje angielskiego przez Skype – małe grupy i aktywny udział w zajęciach

Dzięki wykorzystaniu szerokich zasobów multimedialnych dostępnych na komputerze nauczyciela, zajęcia stają się bardzo urozmaicone, utrzymując tym samym wysoką koncentrację słuchaczy. Lekcje przed ekranem komputera dają również duże pole do kreatywności, pozwalając na tworzenie prezentacji, napisów do filmów czy przygotowując wspólnie z lektorem anglojęzyczną wersję swojej strony internetowej lub bloga. Możliwość współdzielenia ekranu pozwala też przedstawić kursantom dedykowane strony internetowe, programy komputerowe oraz inne pomoce do samodzielnej nauki. Korzystanie z tego rodzaju narzędzi spodoba się szczególnie miłośnikom nowych technologii.

Lekcje angielskiego przez Skype – małe grupy i aktywny udział w zajęciach

Istnieją oczywiście pewne niedogodności w zakresie nauki zdalnej, lecz dotyczą one przede wszystkim dużych grup, gdzie trudno jest skoordynować aktywność kilkunastu osób. W przypadku zajęć indywidualnych czy też w kilkuosobowych, wszyscy uczestnicy widzą się wzajemnie i mogą prowadzić swobodną rozmowę.

Angielski przez Skype – skuteczny sposób na podniesienie swoich umiejętności

Reasumując, lekcje angielskiego przez Skype dają więcej możliwości niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, a kurs ukierunkowany na spełnienie konkretnych celów kursanta, z uwzględnieniem jego zainteresowań, z pewnością przyniesie dużo satysfakcji. Warto zatem pomyśleć o rozwoju swoich umiejętności językowych, które z pewnością zaprocentują w przyszłości, i umówić się na pierwsze zajęcia.